Огляд комікса Вартові від людини, яка не любить супергероїв. Власне, це просто ідеальний комікс для таких людей, бо він вказує нам на величезну кількість причин, через які варто їх не любити😉
Але як би там не було з особистими преференціями, ця робота Алана Мура та Дейва Гіббонса по праву вважається культовим шедевром, який ще й отримав Премію Хьюго у 1988.
З перших сторінок очевидно що це світ від DC Comics, бо вся історія (і по-суті 90% фреймів) сповнені болю, жаху, та стражданнь. Всесвіт Вартових ледь-ледь тримається на краю прірви і кожний розділ відраховує останні хвилини до ядерної війни. Власне українські читачі зараз знайдуть в цій історії багато тем, що гостро резонують з нашою нинішньою ситуацією.
Так от, в такому світі є “авантюристи в масках”, а точніше були, поки їх не заборонили. І як ми дізнаємося з історії, сам факт їх існування вніс свій вклад в рівень анархії та криміналу на вулицях.
Ці “супергерої” не мають надлюдських здібностей та зовсім не схожі на костюмованих героїв Марвел. Вони - звичайні люди з банальними історіями, які лише виглядають трохи більш трагічними через їх вибір вдягти ті маски.
Єдина істота з суперсилою - це Доктор Манхеттен, який теж колись був людиною. Але він втратив всю людяність і навіть розуміння такого явища коли він ту свою силу отримав.
В цілому, Вартові це чудова сатира суспільства та політичного устрою, яка актуальна сьогодні мабуть навіть більше ніж вона була у кінці 80х. Як казав сам Мур “Я почав там, де Джордж Орвелл поставив крапку.” Власне його звернення до читача а також коментарі, скетчі персонажів, пояснення та списки референсів читачі можуть знайти в дуже гарному українському виданні від “Рідна Мова” 2018р.
І прочитавши всю цю історію, ви може й зможете дати відповідь на основне її питання:
Хто ж на варті вартових?
Слідкуйте
за оновленнями!