ГоловнаClassic Board RPGНастільні Рольові Ігри (НРІ) 0.2

Настільні Рольові Ігри (НРІ) 0.2

Serhii
22.1.2024

Світ НРІ не запхати до коробки, він продовжує існувати навіть після того як ви склали всі мініатюри.

Написав цю статтю бо є одним із тих людей які грають в НРІ.

Пояснити що таке НРІ - це як намагатись пояснити все і одразу, всі закони  існування Всесвіту, світ людей і навіть тварин, невідомих істот, і те що було і буде тут і в далеких галактиках, та навіть у світах, які існують лише у фантазіях. Я на таке не здатен, також, гадаю, у нас немає на це стільки часу. Тож зараз поділюсь лише тим, що зараз я знайшов у НРІ.

Для мене ж НРІ - це доволі зручний інструмент для веселого корпоративного моделювання цікавих “а що якщо...”.  Коли твір вигадує одна людина, то вийде книга. А коли зібратись з друзями та почати розповідати історію разом, то це вже буде схоже на рольову гру. Зазвичай всім присутнім роздають зону їх відповідальності: кожен гравець відповідає за дорученого йому головного героя; а за все і всіх інших - ведучий гри.

Звісно грати в НРІ можна у будь-якому сетінгу: чи то фентезі, чи космічні пригоди, а може вестерн пустоші.  Світів надто багато, обирайте собі самі який вам до вподоби. Мені ж до вподоби історії натхненні Лавкрафтом. Коли звичайні люди протистоять незбагненному, з моторошною атмосферою, яка відчувається поряд. Коли проти персонажів непереборне, а вони звичайні люди і за допомогою неймовірних рішень досягають своїх цілей. 

Також НРІ можна розглядати  як машину часу й простору. За допомогою якої ви з легкістю зможете пережити історичні події чи побувати на об'єктах, котрих вже(ще) немає, в тілі будь кого(чого). Грати сюжети котрі базуються на реальних історичних подіях це також доволі цікавий процес, граючи ми дізнаємося багато цікавинок про реальні об'єкти події. А після гри це ще залишає досить цікавий післясмак, коли історичні “білі плями” заповнюються нашими історіями. Чи таки дізнатись “що б було якби” у всесвіті щось було інакше. Багато сюжетів комп'ютерних ігор вже засновані на історичних подіях. Але все ж таки ПК ігри мають дуже малий простір для дій і безліч зачинених дверей, котрі обмежують сюжетні лінії, та веде вас лише дорогою котру пройшли тисячі гравців і ви нічого нового не відкрили не створили. Це доволі схоже на сучасну подорож на найвищу гору України - Говерлу, наче і ціль але досягти її доволі легко, туристам(гравцям) вже давно протоптали зручні маршрути, а на вершині так багато людей, що це не дуже то і відрізняється від міської вулиці. На противагу цьому НРІ ставить унікальні ситуації, де кожна людина доволі легко для себе і не очевидно для авторів сюжетів створює свою гілку подій, що призводить до неймовірних, лише ваших власних подій.

Для прикладу розглянемо доволі відомі сцени з інших художніх творів:

-  Ваяну з Мотонуї, коли вони Мауї пішли в логово до велетенського краба. Ні Ваяна ні Мауї не мали очевидної переваги над велетенським крабом щоб в лоб забрати у краба гак. Проте, почавши базікати з крабом, Ваяна відволікла його, поки Мауї діставався гака… Але тут кубик не зіграв і Мауї забув як ним користуватись. Ваяна не розгубилась і підлаштувалась під обставини, обдуривши краба іншою приманкою. Зрештою вони змогли таки отримати гак.
- Чи хотіли щоб ваш персонаж отримавши перчатку Таноса? Чи хочете ви ризикнути протистояти надістоті чи навіть перейдете на сторону Таноса, або … я навіть не знаю як це ви можете вирішити.

- Постійно мовчазний Гордон Фрімен, з ПК гри Half-Life. Якби він був спроможний висловити свої думки, то їх команда могла вже діяти за його планом.

В НРІ не має канонів, вони самі здебільшого стимулюють створювати свій “контент”. Вам не треба чекати виходу нової редакції, щоб щось змінити в грі, ви просто берете і пробуєте, і якщо це вам сподобалось, продовжуєте використовувати далі. Так, є звісно типові монстри, але якщо вони нічого нового не додають ні гравцям ні сюжету - видаліть цю сюжетну жуйку з вашої історії. Чи дозволить вам заготовлена гра з коробки просто скіпнути цього рутинного звичайного монстра для побиття, який усім вже так набрид і стоїть там лише для того, щоб вам прокачати персонажа. Але справа у тому, що ваш персонаж може й так досягти цілей без цього усього мотлоху з луту, лише дайте волю своїй фантазії. Не треба чекати необхідної картки чи прокачати “скіл”, в НРІ інша вісь пригодотворення. Не треба витрачати реальний час на рутинну чистку данжа, просто визначте результат чистки і грайте далі отримуючи лише смаколики з сюжету гри, без цих постійних жуйок.
Все це круто тому що це не вигаданий раніше кимось сюжет і рішення, а ви лише проходите запропонованими рейками, саме ви обираєте все що вважаєте за потрібне і створюєте в ігровому світі саме цю стежку, якої не було, поки ви не пішли саме туди. А майстер лише задає початкову ситуацію, та дотримується обумовлених правил функціонування вигаданого світу. Звісно ви можете просто просидіти в таверні і навіть не виходити з неї дочекатися кінця світу. Бо у антагоніста власні плани і йому лише на руку коли ви вирішили провести ще часу з випивкою у барі. Але пам'ятайте, може саме антагоніст і прислав вам цю наживку, на яку ви так легко повелись…

Як часто вам після гри з протистоянням проти гравців ви обговорюєте, як класно ви надавали по дупі тому з ким ви грали? Мабуть йому теж “дуже цікаво” слухати ці історії ваших вихвалянь. Остерігайтесь його перемоги над вами, бо може в майбутньому він виграє і теж захоче “похвалитись”. Та й  звичайні настільні ігри балансують для отримання певного балансу, і виходить що ви завжди залишаєтесь цьому попередньо створеному пулі варіацій гри. В НРІ ми ж з легкістю можемо грати в групі заодно і надерти дупу іншим НПС, а потім групою згадувати як круто ми змогли досягти цілей. І відразу створювати далі розвиток вашої історії. Оскільки в НРІ ваша історія не закінчується після того як всі міньки складені  в коробку.

Тож я б грав але…

Там же треба читати багато правил
Насамперед є багато дуже простих ігрових системи, і для більшості з них вже є маленькі буклети, так звані швидкі старти, за допомогою яких ви дуже просто і швидко можете почати грати. Звісно, як завжди, легше за все почати просто приєднавшись до тих хто вже грав раніше і взагалі нічого не читати.

Забирає багато часу

Як і будь яке інше хобі це забирає стільки часу скільки ви хочете на це віддати. Для коротких ігор люди грають шоти, є сценарії буквально на пару годин. Можна звісно грати і цілий день, а можна і раз на місяць, три… це все за вашим бажанням.

Я не актор і не знаю як відігравати роль

Хоча це і “рольова” можна просто описувати що робить персонаж, немов залишаючи його фігурку на ігровому полі не вживаючись в неї. Не переймайтесь за свій рівень акторської майстерності. Такий підхід ніяким чином не заважає всій вигаданій історії існувати і розвиватись. А нам з нетерпінням чекати продовження нашого “серіалу” котрий ми кооперативно створюємо, будучи його режисерами.

В мене не велика уява
Ну без уяви взагалі складно по життю. А НРІ якраз досить гарно її вміють прокачувати, звісно на початку тоді доведеться покладатись на ведучого гри та заготовки, але в результаті ви завжди залишатися у виграші коли ви почнете бачити набагато більше відкритих дверей як у грі, так і у житті.

Систем так багато
Так, їх вибір доволі великий, можливо навіть завеликий. Але вибрати з них доволі просто, знаючи які художні твори(фільми, книги) ви полюбляєте. Чи то жахіття чи постапокаліпсис, або виживання, фентезі і все таке інше. Обираємо з тих що залишились за сетингом, що подобається вам. Все одно історія в НРІ першочергова, а з якою кількістю граней кубик, то вже не так важливо. Ви самі вже зрозумієте після декількох ігор, що саме вам більше подобається, то все приправи, як кількість перцю чи солі у стравах. 

На жаль тут ще нічого немає :(
An arrow that leads to top