За Тисячі Років до Ретро: Інтерв’ю з гравцем в Го
Кажуть, що настільна гра “Го” з’явилась десь у проміжку між 5000 та 2000 років тому. Ніхто не знає точної дати її появи, але історики певні, що це найдревніша настільна гра, в яку люди грають і сьогодні.
Сам цей факт говорить все, що вам потрібно знати про те, яким захоплюючим може бути пересування монохромних камінців по картатій дошці.
Насправді, Го без сумнівів одна з найцікавіших та найважчих настілок. Ця гра розвиває стратегічне мислення і є чудовим тренуванням для мозку у будь-якому віці.
Ретро Найти, звісно, не могли обійти стороною цю видатну гру. Але ми самі не експерти, тож розпитали одного нашого знайомого поціновувача.
Чому Го? Звідки захоплення саме цією грою?
Олег: Я зацікавився Го приблизно два роки тому з моїм товаришем Максимом. Почав дивитись відео-правила і паралельно шукати, де взяти інвентар. Через декілька місяців, я придбав набір каменів та замовив дошку в майстерні.
Перш ніж зіграти першу партію, тренувався з простеньким ботом, щоб спробувати застосувати отримані зання на практиці. Коли стали зрозумілими основні правила і приблизні перші ходи, вирішили зібратись і спробувати зіграти наживо.
Враження були неймовірні! Це настільки захоплюючий процес, який затягує на декілька годин. Грали мовчки, дуже зосереджено, відволікались тільки на чай. А після партії ще довго обговорювали все, що відбувалось на дошці. З тих пір я закохався в Го.
Чи є в Полтаві з ким пограти? Як часто вдається?
Олег: В Полтаві знаю декілька людей, з якими можна позмагатись. В основному, граю на сайті online-go.com і збираюсь з друзями на вихідних.
Що захоплює тебе в ігровому процесі?
Олег: Сам ігровий процес являє собою поділ території між двома суперниками. Ставлячи камінці на дошку, потроху намічаються майбутні володіння.
На початку партії це схематичні ходи, більш розтянуті, але вони вже закладають напрямок розвитку згідно задуманої стратегії. Ближче до середини партії, ходи стають більш щільними, нерідко починаються локальні баталії.
Найголовніше, а можливо і найскладніше — це тримати противника у напруженні, погрожувати територіям, які він вважає за свої. Потрібно завжди бути на хід попереду.
Чи правда те, що по тому, як людина грає в Го, можна зрозуміти щось про її особистість?
Олег: Дійсно, манера гри дуже залежить від характеру людини, але в свою чергу, Го гартує характер.
Дуже часто ситуації на дошці нагадують життєві, в яких потрібно жертвувати деякими “камінцями”, щоб досягти більш високих цілей та зберегти баланс між жадністю та щедрістю. Таким чином, навчившись вирішувати проблеми на дошці, можна застосовувати ці вміння і в звичайному житті.
Можеш дати декілька порад новачкам?
Олег: Початківцям рекомендую ознайомитись з правилами, їх не дуже багато і вони досить прості.
Можна подивитись навчальне відео, для загального розуміння. Після цього, потихеньку грати з комп’ютером або ж з друзями. Дуже багато закономірностей запам’ятовується саме на практиці.
Можна почитати книги зі стратегіями, ознайомитись з основними дзьосеки (типові ігрові ситуації з найбільш ефективними рішеннями), все залежить від того, якого рівня Ви хотіли б досягти.
Стосовно рівнів, є японська шкала розрядів. Учнівські — від 30 до 1 кю (30 кю відповідають рівню гравця, який вивчив правила, але не зіграв ще жодної партії) і далі майстерні — від 1 до 9 дана.
Коли граєш на серверах рейтингові партії, тобі присвоюється приблизний розряд. Мій — 10-15 кю.
Як Го може допомогти людям грати в інші настілки?
Олег: Розвивається стратегічне і тактичне мислення, дії відбуваються на чотирьох частинах дошки, гравець має думати про ситуацію на всіх напрямках. Таке тренування дуже добре розвиває увагу, що дійсно може допомогти при грі в інші настілки, та й в різних життєвих ситуаціях.
Слідкуйте
за оновленнями!